Smutný příběh

Jak relativní je slovo...včas!
Dnes nejsem plna optimismu a chci se s Vámi podělit o jedem příběh.Naše babi,(tedy má tchýně), nyní bojuje v nenocnici o žívot.Před 5 lety ji diagnostikovali v obou prsou nádor.
Byly jen pár milimetrů velké,ale ihned následovala operace,při níž ji oba prsy vzali.Pak chemoterapie a rekonvalescence.Nemusím nikomu(vlastně žádné ženě),vysvětlovat,jak se cítila.Přišla o symbol ženy a ke všemu ještě na čas o vlasy.Tisíce žen podstupují tyto procesy,aby si zachránily život.
Tenkrát ji lékaři chválili,že přišla včas a že je zodpovědná.Byla velká šance na uzdravení.Všichni jsme byly plni optimismu.Podotýkám,že chodila pravidelně na kontroly,byla opravdu velmi zodpovědná a pečlivá.
Jenže za čas se objevil další nádor,vrostlý mezi kostmi v hrudní časti.To už bylo horší.....Opět následovala další operace,další chemo a navíc ozařování.Znovu ji slezly vlasy a já ji obdivovala,že je tak statečná a že do toho jde znova.(Měla jsem maminku s nádorem na děložním čípku.)
Jenže proč Vám to vše píši?Asi jste už dávno pochopily,že léčba opět nezabrala a kdyby babi nešla k lékaři s jinými potížemi,nikdy by neobjevili to,že po vyšetření na cétéčku se objevily nádory v hlavě a na játech.
Vzalo to tak rychlý spád,že se do týdne tak zhoršila,že jsme z toho v šoku.Klademe si otázku,že když byla pod takovou kontrolou ,jak je možné,že ten nádor tak expandoval........
Včera přišel pan doktor z onkologie a suše konstatoval,že už jí není pomoci......že se s tím máme smířit!!!
Také máte ten pocit,že jsme jen loutky v rukou kohosi,kterému se říká lékař?Na otázku,zda- li se ještě lékaři o něco pokusí,se dozvěděl,že to nemá cenu.Lidský život už nemá cenu?Pro koho?
Pro ně?Byla to žena,matka,babička........manželka.Prostě člověk.
Naděje umírá poslední a já se tu chci babi omluvit za vše,jestli jsme jí někdy něčím ublížila.Odpusťte a promiťe mi......
A Vám ženám,které se chystáte na vyšetření, přeji toho nejlepšího lékaře,který bude hlavně člověkem.....

20.09.2013 14:44:18 | Autor: Horalka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se