Co mě trápí ?

Životní jistoty
Dneska se chci podělit o svůj příběh,vlastně příběh mé dcery.Říká se,že úroveň státu se pozná podle toho,jak se stará o děti,důchodce a nemocné(postižené).
Sami asi máte zkušenost.Ale já bych se o to ráda podělila,snad to někomu pomůže.
Dcera v roce 1982 (byl jí rok) prodělala těžkou operaci zhoubného nádoru na ledvině a játrech.Nebudu popisovat dlouhodobou léčbu,ozařování a někdy období naděje se střídaly s beznadějí.
Dcera se léčila a k tomu rostla,neměla ledvinu,játra dorostla.Prognoza byla ale stále nejistá.Pak došlo k tomu,jaké si vybrat povolání,v té době se objevila skolioza páteře.Byly to následky po ozařování.Dostala krunýř a šla se učit na zemědělskou školu,protože jí nebyla změněna pracovní schopnost.To už bylo po revoluci.
Po vyučení šla normálně pracovat do zemědělství.S různými problémy,gynekologickými operacemi se potýkala až do svých 30 let.K tomu i těžce pracovala.O důchodu se neodvažovala ani přemýšlet.V osudném období však cysta prorostla do tenkého střeva a po dvou těžkých operacích jí bylo odňato asi 60 cm tenkého střeva.Po operaci nemohla vůbec jíst,na WC trávila v bolestech mnoho času.Lékaři jen konstatovali,že se s tím musí naučít žít......
Proč Vám to píšu?2 roky pak usilovala o invalidní důchod,dva roky skoro nepobírala žádné peníze,dostala se do existenčních problémů.Podala žádost i k soudu......neměla věk a neměla body.Toť strohá odpověď komise.
Jak to dopadlo?1,července tohoto roku nastoupila moje dcera zpět na své milované místo v hřebčinci.Co se stalo?Pomohla jí alternativní medicína,kterou se zabývám,zkouším na sobě a snažím se,aby se dostala do povědomí lidí.Stačilo půl roku a dcera může jíst a pracovat,aniž by se musela doprošovat státu o tu mizernou almužnu,aby mohla důstojně zase žít.
Určitě tohle není jediný příklad.Dnes vím,že pomocnou ruku,budu vždy hledat na konci svého ramene...........dnes se nespoléhám na žádné životní jistoty,ale hlavně sama na sebe.
přeji Vám hodně zdraví.....Vaše česká holka,která to nikdy nevzdá

13.08.2013 13:17:47 | Autor: Horalka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se